KARS SELİM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz 2015 Yılı TEOG Sınavında İl 1.si Oldu

İlçemiz 2015 Yılı TEOG Sınavında İl 1.si Oldu

  Selim İlçesi 2015 Yılı Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sınavında il 1.si oldu.

  Selim Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan ‘’Yarınlar Bizim’’ projesi ile Selim´de öğrenim gören 8. Sınıf öğrencilerinin başarılarının arttırılmasına yönelik çalışma kapsamında ilçe genelinde öğrenim gören 485 öğrenciye Selim Kaymakamlığı tarafından 5 branştan 2425 yaprak test ve 3 farklı yayınevinden 10 deneme sınavı temin edilmiş yine köylerimizde oturan öğrencilerimizi ilçe merkezinde ve diğer okullarda açılan hafta sonu kursuna taşıması yapılmış ve beslenme giderleri karşılanmıştır. Bütün ortaokullarda 8.sınıflara yönelik destekleme ve yetiştirme kursu açılmış olup bu kurslarda toplam 117 öğretmen görev yapmıştır.Bu kapsamda okul müdürleri ve öğretmenlerle sürekli toplantılar yapılmış olup, karşılaşılan problemler yerinde ve zamanında çözüme kavuşturulmuştur. Açılan kurslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce sürekli denetim ve gözetim altında tutulmuştur.

  Selim Kaymakamı Erdinç DOLU yaptığı açıklamada,´Yıl boyunca hafta sonu evlerinden alınan öğrencilerimize fedakâr ve gönüllü öğretmenlerimiz tarafından kurs verildiğini bu başarının çok anlamlı olduğunu, bir yıl boyunca verilen emeğin karşılığını aldıklarını ifade ederek ilçe milli eğitim müdürümüze, şube müdürlerine ve görev alan tüm öğretmen ve idareci arkadaşlarıma teşekkür ederim.´ dedi.

Selim Kaymakamlığı Hükümet Konağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Selim/KARS - 90 474 461 30 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.